30 wrzesień 2021

Trwa rekrutacja do 11. edycji programu. W drodze do pracy

fot. nadesłane
Po raz kolejny firma Henkel Polska oraz Fundacja Miejsce Kobiet prowadzą program „W drodze do pracy”, dzięki któremu kobiety odzyskują poczucie własnej wartości i po dłuższej przerwie wracają na rynek pracy. Projekt, z sukcesami realizowany od 2013 roku, w obecnej rzeczywistości zyskuje jeszcze bardziej na znaczeniu. W 10 poprzednich edycjach udział wzięło 200 uczestniczek, z których 75% z sukcesem odnalazło się na rynku pracy. Udział w programie, do którego nabór ruszył 14 września, jest bezpłatny. Zarejestrować można się do 6 października pod adresem: www.miejscekobiet.pl
Celem programu „W drodze do pracy” jest wspieranie kobiet i wyrównywanie ich szans na polskim rynku pracy. Program skierowany jest do kobiet z województwa mazowieckiego pozostających bez pracy przez rok i dłużej. Chcąc wrócić do pracy, muszą one pokonać wiele ograniczeń, z których duża część ma charakter psychologiczny.

Tradycyjnie mniej uprzywilejowaną pozycję kobiet na rynku pracy pogorszył jeszcze kryzys wywołany pandemią. Tegoroczne dane Międzynarodowej Organizacji Pracy pokazują, że zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn straciło pracę z powodu pandemii. Stało się tak na skutek zwolnień, ale też ich własnych decyzji, często wymuszonych koniecznością opieki nad dziećmi w okresie zamknięcia szkół i przedszkoli. Pandemia dodatkowo obciążyła też kobiety obowiązkami domowymi, co pogorszyło ich ocenę własnych szans na rynku pracy.

Wspólna inicjatywa firmy Henkel Polska i Fundacji Miejsce Kobiet „W drodze do pracy” stanowi istotne wsparcie dla kobiet – za sprawą odpowiednio dobranych warsztatów i treningów wyposaża je w potrzebne kompetencje i buduje poczucie pewności siebie. Jego uczestniczki w czasie intensywnego, 3-miesięcznego programu nie tylko zdobywają nowe umiejętności praktyczne, ale także wspierają się wzajemnie w stawianiu pierwszych kroków na drodze ku wymarzonej pracy. Dlatego tak istotnym elementem projektu „W drodze do pracy” jest współpraca z doświadczonymi psychologami i coachami, którzy pomagają uczestniczkom otworzyć się na zmianę i odbudować poczucie własnej wartości.

Niezmiernie cieszę się, że przystąpiliśmy  do kolejnej, już 11., edycji tego bardzo ważnego dla Henkla projektu społecznego. Jego znaczenie jest tym większe, że kryzys związany z pandemią na rynku pracy zadziałał zdecydowanie na niekorzyść kobiet. Dlatego z nową energią wspieramy przyszłe uczestniczki w odzyskiwaniu poczucia własnej wartości i szukaniu swojego miejsca w życiu zawodowym – powiedziała Dorota Strosznajder, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, pełnomocnik zarządu ds. społecznej odpowiedzialności biznesu, koordynatorka projektu z ramienia Henkel Polska.


Program tegorocznej edycji jest, jak co roku, niezwykle bogaty. Jego najważniejsze elementy to trening psychologiczny oraz kompletny kurs aktywizacji zawodowej „Spadochron”, który pomaga uczestniczkom odkryć ich indywidualne zainteresowania i predyspozycje do wykonywania określonej pracy oraz buduje ich wewnętrzną motywację i wiarę we własne możliwości. Ponadto w programie zostały przewidziane zajęcia praktyczne, które przygotują panie do efektywnego szukania pracy, ćwiczenia z autoprezentacji i emisji głosu, zajęcia z doradcą zawodowym, czy też warsztaty zarządzania czasem. Zgodnie z tradycją uczestniczki wezmą również udział w spotkaniach networkingowych z pracowniczkami firmy Henkel, dzięki którym dowiedzą się, jak wygląda praca w dużej, międzynarodowej firmie.

Bardzo cieszymy się, że wystartowaliśmy z kolejną edycją „W drodze do pracy” i to w realu! Teraz, jak nigdy wcześniej, wiele kobiet potrzebuje nowego impulsu do działania i natchnienia. A ja zawsze mam ogromną satysfakcję, kiedy widzę jak dziewczynom rosną skrzydła, jak się wzmacniają i na nowo odnajdują siebie, swoje pasje i obszary kompetencji zawodowych. Dlatego robimy ten program! – powiedziała Agnieszka Kramm, prezeska Fundacji Miejsce Kobiet, psycholożka, trenerka, coach.

Jak się zgłosić?

Udział w 3-miesięcznym programie aktywizacji zawodowej jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają do aplikowania kobiety pełnoletnie, z wykształceniem średnim lub wyższym, zamieszkałe na terenie województwa mazowieckiego, posiadające status osoby bezrobotnej (zarejestrowane w urzędzie pracy), ale także osoby nieaktywne zawodowo (niezarejestrowane), pozostające co najmniej rok bez pracy. Panie zainteresowane udziałem w projekcie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można pobrać ze strony https://www.miejscekobiet.pl/11-ta-edycja-w-drodze-do-pracy/. Rekrutacja potrwa do 6 października.

Więcej informacji na temat obecnie realizowanej edycji, można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z organizatorem: sylwia@miejscekobiet.pl 660 445 631.

Więcej informacji o projekcie na www.miejscekobiet.pl i www.henkel.pl

O Fundacji Miejsce Kobiet
Fundacja Miejsce Kobiet to organizacja non-profit, która działa na rzecz rozwoju osobistego i zawodowego kobiet oraz wyrównywania szans kobiet w społeczeństwie. Najwyższy poziom i profesjonalny przebieg kursów gwarantują zespół ekspertek – pracowniczek i współpracowniczek Fundacji, w skład którego wchodzą psycholożki, terapeutki, socjolożki i menedżerki, posiadające odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w pracy z osobami bezrobotnymi.

O firmie Henkel
Henkel jest firmą globalną, o zrównoważonej i różnorodnej ofercie produktów i usług. Dzięki wiodącym markom, innowacjom i technologiom spółka zajmuje czołowe pozycje rynkowe zarówno w sektorze przemysłowym jak i dóbr konsumpcyjnych. Henkel Adhesive Technologies (dział klejów budowlanych i konsumenckich oraz technologii dla przemysłu) jest światowym liderem rynku klejów. Działy Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) oraz Beauty Care (kosmetyków) zajmują wiodące pozycje na wielu rynkach świata i w wielu grupach asortymentowych. Firma, założona w 1876, działa i odnosi sukcesy od ponad 140 lat. W 2020 roku Henkel odnotował przychody ze sprzedaży na poziomie około 19 mld oraz skorygowany zysk operacyjny na poziomie 2,6 mld euro. Firma zatrudnia na całym świecie ponad 53 tysiące pracowników, tworzących zaangażowany i zróżnicowany zespół, o silnej kulturze korporacyjnej, wspólnym systemie wartości i dążeniu do kreowania trwałej wartości. Jako uznany lider zrównoważonego rozwoju Henkel zajmuje czołowe miejsca w wielu międzynarodowych indeksach i rankingach. Akcje uprzywilejowane spółki wchodzą w skład niemieckiego indeksu giełdowego DAX.
Więcej informacji na www.henkel.com oraz www.henkel.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku