Aresztowany za kradzież z samochodu

Dzięki wielu wnikliwym działaniom grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 56-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna wpadł w Warszawie kilka dni po dokonaniu przestępstwa na naszym terenie. Obywatel Gruzji decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Za popełniony czyn grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
mazowieckie
12581
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Natychmiast po zawiadomieniu o kradzieży saszetki z pieniędzmi z samochodu grodziscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy przestępstwa. Na podstawie dokładnie przeprowadzonej analizy monitoringu z miejsca, gdzie doszło do zdarzenia, kryminalni ustalili samochód, którym mógł poruszać się złodziej i jego wizerunek. Dalsze działania wskazywały, że pojazd znajduje się aktualnie w Warszawie. Funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres i na jednej z ulic rzeczywiście odnaleźli zaparkowaną skodę. Po krótkiej obserwacji zauważyli mężczyznę, który podszedł do auta. Jego wygląd potwierdzał się z nagraniem z miejsca kradzieży. 56-latek został natychmiast zatrzymany, a jego mieszkanie przeszukane.

Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie 56-latkowi zarzutu kradzieży saszetki z pieniędzmi. Policjanci ustalają jeszcze, czy obywatel Gruzji nie jest sprawcą innych przestępstw w okolicy. Sąd przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

 

asp.sztab. Katarzyna Zych

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
12581
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku

kiedy
2020-11-30 19:30
miejsce
Gminy Ośrodek Kultury, Grodzisk...
wstęp biletowany