Nie mieli maseczki, byli poszukiwani

Dzielnicowi z grodziskiej komendy w ciągu ostatnich kilku dni zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. 25-latek i 39-latek wpadli w sklepach, gdzie nie zastosowali się do nakazu zakrywania ust i nosa. Jeden z zatrzymanych najbliższe pięć miesięcy spędzi w jednostce penitencjarnej, drugi uiścił zasądzoną mu wcześniej grzywnę.
REKLAMA

Grodziscy dzielnicowi regularnie sprawdzają miejsca, gdzie nadal obowiązują obostrzenia związane z pandemią.

W czasie kontroli jednej z placówek handlowych policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną. Po sprawdzeniu 25-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on również osobą poszukiwaną. Miał do odbycia karę 150 dni pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany. Za wykroczenie policjanci nałożyli na niego mandat karny.25-latek na najbliższe 5 miesięcy trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Podobny przebieg miała interwencja dzielnicowej w innym punkcie handlowym w mieście. Sprawdzany w policyjnych systemach 39-latek bez maseczki także był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Pułtusku umożliwił mu zapłatę zasądzonej kwoty grzywny przed osadzeniem w areszcie. Mężczyzna skorzystał z tej możliwości i po zrealizowaniu przelewu został zwolniony do domu.

asp.sztab. Katarzyna Zych

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku