Swoje przestępcze konto powiększył o 24 zarzuty kradzieży z włamaniem

Przedstawieniem 24 zarzutów karnych grodziscy policjanci zakończyli jedną ze spraw sprzed kilku miesięcy. Jak ustalili, podejrzany mężczyzna wielokrotnie dokonywał zakupów paliwa, bezprawnie wykorzystując kartę jednej z miejscowych firm. W ten sposób doprowadził do strat w wysokości prawie 12 tysięcy złotych. Odbywający już karę za inne przestępstwa 36–latek odpowie przed sądem także za kradzieże z włamaniem.
Koronawirus
mazowieckie
12581
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Ustalanie osoby, która bezprawnie korzystała z firmowej karty podczas zakupów paliwa rozpoczęło się natychmiast po zgłoszeniu tego faktu grodziskim policjantom. Funkcjonariusze zebrali informacje o miejscach, gdzie były dokonywane transakcje. Po analizie zapisów monitoringu z siedmiu stacji paliw w różnych miejscowościach policjanci wytypowali osobę, która mogła dokonywać tych przestępstw.

Mężczyzna miał już na swoim koncie inne czyny, za które aktualnie odbywa karę pozbawienia wolności. 36-latek usłyszał jeszcze dodatkowe 24 zarzuty kradzieży z włamaniem. Te przestępstwa zagrożone są karą nawet 10 lat więzienia. Podejrzany odpowie za nie w warunkach recydywy.

 

asp. sztab. Katarzyna Zych/is

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
12581
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku

kiedy
2020-11-30 19:30
miejsce
Gminy Ośrodek Kultury, Grodzisk...
wstęp biletowany