Wpadli podczas pakowania nielegalnych papierosów

fot. KPP w Grodzisku Mazowieckim
Prawie 64 tysiące sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli grodziscy kryminalni na jednej z posesji w gminie Baranów. Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyznę i 2 kobiety przy pakowaniu towaru. 57-latek, 44-latka i 68-latka odpowiedzą za przestępstwo z kodeksu karnego skarbowego. Za paserstwo celne i akcyzowe może im grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
mazowieckie
12581
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Podczas realizacji swoich zadań grodziscy kryminalni ustalili adres, pod którym mogły być przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe. Na potwierdzenie tych informacji skontrolowali jedną z posesji w gminie Baranów. W domu funkcjonariusze zastali dwie kobiety pakujące papierosy do pudełek, a na posesji jeszcze jednego mieszkańca. Podczas przeszukania wszystkich pomieszczeń policjanci znaleźli opakowania z dużą ilością papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz materiały do przygotowania produktów na sprzedaż.

Funkcjonariusze sprawdzili także samochód użytkowany przez 57–latka, w którym zabezpieczyli na poczet przyszłych kar pieniądze w kwocie 10 tys. złotych. Wyroby tytoniowe trafiły do policyjnego depozytu, a ich posiadacze do celi grodziskiej komendy.

Po wykonaniu dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna i 2 kobiety przechowywali w domu prawie 64 tysiące sztuk papierosów z przemytu. Straty Skarbu Państwa z tytułu należności podatkowych w przypadku wprowadzenia na rynek nielegalnego towaru, wyniosłyby ponad 72 tysiące złotych. 57-latek, 68-latka i 44-latka usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego. Za ten czyn grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
12581
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku

kiedy
2020-11-30 19:30
miejsce
Gminy Ośrodek Kultury, Grodzisk...
wstęp biletowany