10 październik 2021

Kraków bez niego jest już inny

fot. PAP
Adam Zagajewski był osobą nie tylko wybitną, ale, można powiedzieć, także żywą legendą Krakowa. Kraków bez niego jest już inny – powiedział prezydent miasta Jacek Majchrowski podczas niedzielnych uroczystości pogrzebowych poety.
REKLAMA

Uroczystości pogrzebowe zmarłego 21 marca poety i eseisty trwają w niedzielne popołudnie w Krakowie. Jeden z liderów literackiego pokolenia '68 spocznie w Panteonie Narodowym, w tutejszym kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Podczas uroczystości prezydent miasta Jacek Majchrowski podkreślił, że żegnany m.in. przez mieszkańców poeta miał cechy, które czyniły go jednym z najbardziej wyjątkowych wśród nich.

"Adam Zagajewski był osobą nie tylko wybitną, ale, można powiedzieć, także żywą legendą Krakowa. Co prawda można też o nim mówić, że był obywatelem świata, ale tak naprawdę zawsze związany był z Krakowem" – ocenił prezydent.

Wskazał, że tutaj też poeta wrócił, aby odbyć swą ostatnią drogę.

"Tutaj spocznie w panteonie polskim po to, aby przejść do historii dla następnych pokoleń, żeby stać się, można powiedzieć, nieśmiertelnym" – wskazał Majchrowski. "Ale Kraków bez niego jest już inny" – dodał. (PAP)

nak/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku