Usłyszał 16 zarzutów kradzieży rowerów

fot. KPP w Grodzisku Mazowieckim
Efektem skutecznych działań grodziskich kryminalnych jest ustalenie i zatrzymanie 35–latka, który jest podejrzany o liczne kradzieże rowerów. W chwili zatrzymania także jechał na skradzionym wcześniej jednośladzie. Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie aż 16 zarzutów w tym zakresie. Odpowie za nie w warunkach recydywy i grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
REKLAMA

Prowadzone od kilkunastu tygodni czynności w sprawach kradzieży rowerów na terenie całego powiatu doprowadziły grodziskich kryminalnych do wytypowania osoby podejrzanej o te czyny. Mężczyzna z sąsiedniej miejscowości ukrywał się przed policjantami. Jednak funkcjonariusze cały czas zbierali informacje na jego temat. Gdy tylko ustalili, że 35–latek znajduje się na terenie jaktorowskiej gminy, pojechali go tam zatrzymać. Podejrzany jechał właśnie na rowerze. Szybko okazało się, że nie jest jego właścicielem. Funkcjonaruiusze dotarli do mieszkanki Grodziska Maz., która nie wiedziała nawet, że chwilę wcześniej straciła rower z klatki schodowej bloku. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci przeanalizowali sprawy kradzieży rowerów na terenie całego powiatu. Ich ustalenia wskazywały, że oprócz odzyskanego b’twina zatrzymany może być sprawcą kradzieży jeszcze 15 innych jednośladów. Usłyszał zarzuty dokonania 16 takich przestępstw i przyznał się do nich. Był wcześniej karany za popełnienie podobnych przestępstw, stąd teraz grozi mu nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

asp.sztab. Katarzyna Zych

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grodzisku